Dovolujeme si upozornit, že v dopoledních hodinách mimo běžných návštěvníků navštěvují naše muzeum i třídní kolektivy. Podrobný přehled s termíny návštěv škol máte k dispozici zde v souboru. Děkujeme za pochopení.

Zveřejněno v Aktuality

Pozvánka na výstavu: Zápalkové retroetikety 2.2.-28.5.2023 – Životní a literární horory Adolfa Heyduka (1. část) – Holčička na peróně – Obraz „Kosácké nebe“ aneb Kteří ze zakladatelů Prahnízda Kosů chrudimských seděli Františkovi Müllerovi modelem v jeho vězeňské cele – Zvon blahoslaveného Karla a Zity v kostele svaté Markéty v Podlažicích

Na květen 2023 připravujeme výstavu o chrudimském školství. Pokud máte doma nějaké památky na školu a jste ochotni nám je nabídnout, budeme rádi. Můžou to být stará vysvědčení, učebnice, sešity, žákovské knížky, školní časopisy, výkresy, školní pomůcky, výrobky z technických a ručních prací, fotografie ze školních akcí, školní sportovní a výtvarné potřeby, památníky, školní aktovky a další drobnosti, vše přibližně do roku 1989. V případě zájmu kontaktujte prosím kurátorku výstavy Veroniku Lánskou (lanska@muzeumcr.cz, 464 620 578). Děkujeme :-)
Zde ukázka z Živé abecedy z roku 1954

Zveřejněno v Aktuality

Čtvrtek 6. 4. 2023 od 9 do 12 hodin. Výroba velikonočních dekorací. Vstupné 50 Kč.

Zveřejněno v Pro veřejnost

2. 3. – 23. 4. Zdánlivě to vypadá jako výstava loutek, ale je to úplně jiný kousek světa, kde čas plyne jinak, kde na vás mluví stromy. Ve srovnání se světem je Pohádková země malinkatá, plot kolem je titěrný, ale přesto je pro zlo nepřekonatelný. "Pohádka je v každém z nás a my ji prostřednictvím Pohádkové země v sobě objevujeme," říkala s láskou autorka, malířka a loutkářka Vítězslava Klimtová. "Každý, kdo Pohádkovou zemi navštíví, odnese si ji ve svém srdci domů. A pamatujte: Svět je krásný a lidé jsou dobří," neopomenula paní Klimtová motto Pohádkové země.

Zveřejněno v Aktuální výstavy