DOČASNÉ UZAVŘENÍ STÁLÉ EXPOZICE "ALFONS MUCHA - PLAKÁTY"

plakat mucha

Vážení návštěvníci,
z důvodů plánované opravy oken Regionálního muzea v Chrudimi bude od 22. července 2024 do odvolání uzavřena expozice plakátů Alfonse Muchy.
Po dobu rekonstrukce budou Muchovy plakáty zapůjčeny na dva měsíce do Gočárovy galerie v pardubických Automatických mlýnech na výstavu Mucha dnes (viz pozvánka na výstavu).
Předpokládané znovuotevření modernizované chrudimské expozice Plakáty Alfonse Muchy by mělo proběhnout před vánočními svátky tohoto roku. Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Mucha dnes
31. 7. – 29. 9. 2024
Kurátoři: Lenka Bydžovská, Karel Srp
Gočárova galerie v Automatických mlýnech

Výstava představí v nových souvislostech vynikající soubor plakátů, panó, kalendárií a vzorníků Alfonse Muchy z Regionálního muzea v Chrudimi. Historickou hodnotu této sbírky zvyšuje skutečnost, že její jádro zakoupilo kuratorium muzea prozíravě již na konci 19. století, přímo v době, kdy Mucha získával celosvětovou slávu. Jedinečnou protiváhu k dekorativním pracím z Chrudimi budou tvořit Muchovy monumentální obrazy, namalované po Slovanské epopeji ve třicátých letech 20. století pro české instituce sídlící v Mostě, Rokycanech a Nymburku. Tato plátna dosud nebyla nikdy společně vystavena a pro širší veřejnost budou objevem. Muchovu aktuálnost pak potvrdí díla od desítky současných autorů, kteří se ze svých pozic a hledisek zabývají obdobnými tématy a otázkami, jež vzrušovaly i Alfonse Muchu.

More in this category: CHVL 2024/4 »