Edice "Prameny"

Kaleidoskop

Chrudimský kaleidoskop XX. století, 2002, Pavel Kobetič

První část knihy obsahuje kaleidoskop důležitých událostí z chrudimského regionu od roku 1901 do roku 2000, druhá část obsahuje ukázky dobových textů, vybraných převážně z regionálního tisku, a staré fotografie. Kniha je opatřena rejstříky událostí, míst, institucí, organizací a osob. Vydalo OM Chrudim v roce 2001, náklad 250 ks.

Váha: 500 g
Rozměry: 20 cm x 20 cm
Rozsah: 293 s.
Cena: 150 Kč

Osobnosti Osobnosti Chrudimska, 2002, Pavel Kobetič

Publikace obsahuje informace o pěti stech osobnostech, které ovlivňily veřejné, společenské a kulturní dění v chrudimském regionu. Hesla jsou řazena abecedně a poskytují základní biografické údaje o jednotlivých osobnostech, informace o jejich studiu, průběhu zaměstnání, díle, veřejné činnosti atd. V knize také najdete fotografie vybraných osobností a rejstřík míst jejich narození, úmrtí a působení. Vydalo OM Chrudim, náklad 350 ks.

Rozměry: 21 cm x 21 cm
Váha: 850 g
Rozsah: 282 s.
Cena: 270 Kč

Pomniky

Pomníky a pamětní desky Chrudimska, 2002, Pavel Kobetič a kol.

Publikace je výsledkem několikaletého studia regionální literatury, novin a dalších archivních pramenů uložených v muzeích a archivech, a fotografické dokumentace v terénu. Kniha popisuje několik set drobných památek a je doplněna dobovými texty, akttuálními i starými fotografiemi a rejstříkem tvůrců pomníků a pamětních desek. Vydalo OM Chrudim v roce 2002, náklad 500 ks.

Rozměry: 21 cm x 20 cm
Váha: 700 g