7. 9. – 15. 10. Malá výstava prezentující soubor archeologických nálezů vztahujících se ke společenským hrám, způsobu trávení volného času a dětskému hraní ve středověku.

8. 6. – 26. 9.Interaktivní výstava, na které na Vás čeká celkem jedenáct stanovišť, na kterých si budete moci vyzkoušet, jak se bavili naši předci. Chcete si zahrát deskovou hru mlýn ve středověké krčmě, projít se na chůdách nebo zkusit roztočit dřevěnou káču? Rádi byste ukázali svým potomkům, jak se cvrnkaly kuličky? To vše a také další herní prvky na Vás čekají v naší výstavě.

19. 5. – 8. 10. Věděli jste, že školní rok nezačínal vždy 1. září? Že dívky neměly přístup k středoškolskému ani univerzitnímu vzdělání? Že učitelky nemohly být vdané? Že učitel gymnázia musel složit zkoušky, aby získal profesuru? Že v jedné třídě obecné školy bývalo i sto žáků? Že praktická škola vznikla až ve 20. století? Že mnoho žáků mělo jen základní vzdělání? Že se na středních školách platilo školné? Že chodit do školy bývalo výsadou a nikoli povinností?