Webová výstava k 240. výročí narození. Chrudimský děkan Josef Liboslav Ziegler patřil k osobnostem českého národního obrození první poloviny 19. století. Zasloužil se o rozvoj školství v Chrudimi a pedagogiky obecně. Zavedl vzdělávání učitelů v české historii, mluvnici a pedagogice, žákům nařídil zpívat v kostele česky. Redigoval 12 ročníků prvního českého pedagogického časopisu Přítel mládeže a vydal Mluvnici českou ku prospěchu školní mládeže. Vlastnil bohatou knihovnu, jejíž část je nyní součástí sbírek Regionálního muzea v Chrudimi.
Výstava k výročí vzniku Průmyslového muzea pro východní Čechy, které bylo založeno v roce 1892. Jeho vznik byl spojen s evropským uměleckoprůmyslovým hnutím, jež usilovalo o návrat ke kvalitním předmětům a výrobkům. Úkolem nového muzea bylo povzbudit a zdokonalit průmyslovou výrobu po technické i umělecké stránce.
Viktorin Kornel ze Všehrd byl významnou osobností humanistické společnosti přelomu 15. a 16. století. Ač byl chrudimským rodákem, většinu svého života prožil v Praze. Stal se profesorem na zdejší univerzitě a později dokonce děkanem artistické fakulty. Posléze působil jako úředník u zemských desk. Jeho nejznámějším dílem je spis O práviech, o súdiech i o dskách země české knihy devatery.
JUDr. Karel Pippich, čestný občan Chrudimě, patří k významným osobnostem 2. poloviny 19. století a první třetiny 20. století. Byl zemským poslancem, okresním zastupitelem, městským radním, členem výboru ČOS, starostou místní jednoty Sokola a východočeské sokolské župy, která nese jeho jméno, divadelním ochotníkem, režisérem, intendantem místního divadla, předsedou hudebního spolku Slavoj, autorem několika divadelních her a mnoha dalších textů. Výstava stručně připomene jeho život, rodinné zázemí, veřejné působení a význam pro Chrudim.
Jedná se o pokračování stejnojmenné výstavy, kterou muzeum prezentovalo v roce 2016. I tentokrát bude na výstavě prezentována historie vybraných chrudimských domů doplněná o zajímavé hmotné artefakty. K dokreslení atmosféry výstavu doplní obrazy chrudimských zákoutí, pocházejících ze sbírek chrudimského muzea.