První duben nepatří jen aprílovým žertíkům a malým škodolibostem, ale i všemu ptactvu. Už 115 let se v tento den slaví Mezinárodní den ptactva. Slaví se již od roku 1906 ve výroční den podepsání mezinárodní Konvence o ochraně užitečného ptactva. Cílem této dohody je upozornit na nebezpečí ohrožující ptáky na celém světě a pomoci tak jejich ochraně a ochraně jejich stanovišť. Tento den se zároveň řadí k významným mezinárodním dnům pro přírodu. Při této příležitosti jsme si pro vás připravili MALÝ PŘÍRODOVĚDNÝ KVÍZ. Proto oprašte své znalosti a pojďte zkusit uhodnout, o jaký ptačí druh se jedná.

Zveřejněno v Pro veřejnost
Protože děti nemohou k nám do muzea, připravili jsme pro ně online zábavný vědomostní kvíz, který navazuje na ukončenou výstavu Víra v umění, umění ve víře. Výtvarná kultura Chrudimska ve středověku. Kvíz je zaměřen na gotické umění. Přejeme hodně zábavy při plnění úkolů.
Zveřejněno v Základní školy

Z nařízení vlády je muzeum až do odvolání uzavřeno.

Zveřejněno v Aktuality

Z technických důvodů je až do odvolání uzavřena expozice lidového nábytku.

Zveřejněno v Aktuality