9. Září 2021 Čtvrtek 9:00

CHRUDIMSKÝ MALÍŘ JOSEF PAPÁČEK (1821–1882)

V letošním roce si připomínáme 200 let od narození chrudimského malíře, restaurátora a pedagoga Josefa Papáčka. Těžiště jeho tvorby bylo v portrétní malbě a malbě kostelních obrazů. Je také autorem velkého množství salvátorských obrazů. Výstava představí Papáčkova díla uchovávaná ve sbírkách Regionálního muzea v Chrudimi. Výstava je bez vernisáže. Otevřena bude do 31. října.

16. Září 2021 Čtvrtek 17:00

SKAUTING NA CHRUDIMSKU

VERNISÁŽ: Skauting je celosvětový fenomén, jehož vznik sahá do počátků 20. století. Hrál a dodnes hraje významnou úlohu ve výchově dětí a mládeže. Celosvětově má organizace přes 60 milionů členů, Junák – český skaut pak sdružuje okolo 68 tisíc skautů a skautek. Jak ale vypadala historie a vývoj skautského hnutí na Chrudimsku? Co přináší skauting dnes? To všechno se dozvíte na naší výstavě.

Aktuální výstavy

Muzejní sbírky