Regionální muzeum v Chrudimi - Markéta Davidová

V pátek 29. října je muzeum pro badatele z technických důvodů uzavřeno.

Pozvánka na výstavu Chrudimský malíř Josef Papáček (1821-1882)
Chrudimští historici a vlastivědní pracovníci
Z pamětí projektanta lanovek (1. část)
Prodej Chotěnic roku 1495 aneb Pojištění prodeje svobodného deskového majetku městskou nemovitostí
Archeologické nálezy svícnů z Hradební ulice v Chrudimi

Přijďte si užít tajemnou atmosféru dušiček v setmělém muzeu. Čeká na vás dobrodružná stezka neobvykle vyzdobeným a potemnělým muzeem, výtvarná díla na dušičkové téma a spousta zábavných úkolů.

Během akce sezonní výstavy uzavřeny.

Výstava  pocházející především ze soukromé sbírky  paní  Zemanové pohladí  duši  holčičkám každého věku. Měly jste možnost  během  návštěv  u  příbuzných  a  známých přehrabovat se ve šperkovnici hostitelky, aby dospělí měli klid na debatu? Všechny prstýnky, náramky, korále. Také šaty, kabelky a plesové doplňky ve skříních představují velké lákadlo nejen pro malé slečny. Pojďte s  námi zavzpomínat na vše, co bylo možno  objevit  u  tetičky  ve  skříňce...

Jak slaví vánoční svátky lidé v různých zemích světa, jaké dodržují zvyky, kdo jim nosí dárky a další zajímavosti o postavách spjatých s Vánocemi, to vše se dozvíte na naší letošní vánoční výstavě. Kromě atmosféry cizokrajných Vánoc se budete moci inspirovat i recepty na netradiční sváteční pokrmy.

10.12.2021 - 13.2.2022

Jedná se o pokračování stejnojmenné výstavy, kterou muzeum prezentovalo v roce 2016. I tentokrát bude na výstavě prezentována historie vybraných chrudimských domů doplněná o zajímavé hmotné artefakty. K dokreslení atmosféry výstavu doplní obrazy chrudimských zákoutí, pocházejících ze sbírek chrudimského muzea.

17.9. – 28.11.2021 (vernisáž 16.9.)
Skauting je celosvětový fenomén, jehož vznik sahá do počátků 20. století. Hrál a dodnes hraje významnou úlohu ve výchově dětí a mládeže. Celosvětově má organizace přes 60 milionů členů, Junák – český skaut pak sdružuje okolo 68 tisíc skautů a skautek. Jak ale vypadala historie a vývoj skautského hnutí na Chrudimsku? Co přináší skauting dnes? To všechno se dozvíte na naší výstavě.

Pozvánka na výstavu Jan H. Lušovský – kreslíř, humorista, ilustrátor a emeritní učitel stolničení
„Půlnoc hluboká – slyš, zvon na věži bije.“ Jan Bohumil Ceyp z Peclinovce: autor strašidelných balad
O pomnících, pamětních deskách (a bustách), které přibyly v Chrudimi od roku 2002
Jednolanové oběžné sedačkové dráhy podniku Transporta Chrudim