Regionální muzeum v Chrudimi - Markéta Davidová

Regionální muzeum v Chrudimi při letošním příměstském táboru přepadli mravenci. Nejedná se o obvyklé mravence, ale o speciální a jedinečné jedince, které vytvořili účastníci příměstského tábora. O nejkrásnějším mravenci můžete rozhodnout i vy. Hlasujte na našich webových stránkách. Pokud chcete vidět mravence na vlastní oči, přijďte do našeho muzea, kde na vás budou po zbytek léta čekat v pokladně. V pokladně můžete také odevzdat svůj hlas pro nejhezčího mravence.

27. 8.  Protože na poslední srpnovou sobotu připadá Mezinárodní den pro netopýry, rozhodli jsme se věnovat naši muzejní noc právě těmto chlupatým létavcům.

Pozvánka na výstavu Jan H. Lušovský – kreslíř, humorista, ilustrátor a emeritní učitel stolničení
„Půlnoc hluboká – slyš, zvon na věži bije.“ Jan Bohumil Ceyp z Peclinovce: autor strašidelných balad
O pomnících, pamětních deskách (a bustách), které přibyly v Chrudimi od roku 2002
Jednolanové oběžné sedačkové dráhy podniku Transporta Chrudim
Uprostřed Koruny české. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550. Dvě publikace k mimořádné výstavě
Z muzejních depozitářů. Po stopách jednoho předmětu

Páteční prázdninové dopoledne k nám do muzea zavítal chrudimský kreslíř a humorista Jan Honza Lušovský. Při zábavném hádání kreslených zvířátek se muzeum rozeznělo smíchem dětí i dospělých. Jak zábavné dopoledne probíhalo se pojďte podívat v našem příspěvku natočeném přímo během programu.

Pozvánka na výstavu Muzeum v ulicích
Na paměť JUDr. Karla Pippicha
Několik poznámek k nejstarším dějinám obce Nabočany a zdejším feudálním sídlům
Chrudimský příspěvek k akci „Budujeme Slezsko“ v letech 1946-1947