17.9. – 28.11.2021 (vernisáž 16.9.)
Skauting je celosvětový fenomén, jehož vznik sahá do počátků 20. století. Hrál a dodnes hraje významnou úlohu ve výchově dětí a mládeže. Celosvětově má organizace přes 60 milionů členů, Junák – český skaut pak sdružuje okolo 68 tisíc skautů a skautek. Jak ale vypadala historie a vývoj skautského hnutí na Chrudimsku? Co přináší skauting dnes? To všechno se dozvíte na naší výstavě.

Regionální muzeum v Chrudimi při letošním příměstském táboru přepadli mravenci. Nejedná se o obvyklé mravence, ale o speciální a jedinečné jedince, které vytvořili účastníci příměstského tábora. O nejkrásnějším mravenci můžete rozhodnout i vy. Hlasujte na našich webových stránkách. Pokud chcete vidět mravence na vlastní oči, přijďte do našeho muzea, kde na vás budou po zbytek léta čekat v pokladně. V pokladně můžete také odevzdat svůj hlas pro nejhezčího mravence.

Pozvánka na výstavu Jan H. Lušovský – kreslíř, humorista, ilustrátor a emeritní učitel stolničení
„Půlnoc hluboká – slyš, zvon na věži bije.“ Jan Bohumil Ceyp z Peclinovce: autor strašidelných balad
O pomnících, pamětních deskách (a bustách), které přibyly v Chrudimi od roku 2002
Jednolanové oběžné sedačkové dráhy podniku Transporta Chrudim