10.12.2021 - 13.2.2022

Jedná se o pokračování stejnojmenné výstavy, kterou muzeum prezentovalo v roce 2016. I tentokrát bude na výstavě prezentována historie vybraných chrudimských domů doplněná o zajímavé hmotné artefakty. K dokreslení atmosféry výstavu doplní obrazy chrudimských zákoutí, pocházejících ze sbírek chrudimského muzea.

Jak slaví vánoční svátky lidé v různých zemích světa, jaké dodržují zvyky, kdo jim nosí dárky a další zajímavosti o postavách spjatých s Vánocemi, to vše se dozvíte na naší letošní vánoční výstavě. Kromě atmosféry cizokrajných Vánoc se budete moci inspirovat i recepty na netradiční sváteční pokrmy.

Výstava  pocházející především ze soukromé sbírky  paní  Zemanové pohladí  duši  holčičkám každého věku. Měly jste možnost  během  návštěv  u  příbuzných  a  známých přehrabovat se ve šperkovnici hostitelky, aby dospělí měli klid na debatu? Všechny prstýnky, náramky, korále. Také šaty, kabelky a plesové doplňky ve skříních představují velké lákadlo nejen pro malé slečny. Pojďte s  námi zavzpomínat na vše, co bylo možno  objevit  u  tetičky  ve  skříňce...