Jedná se o pokračování stejnojmenné výstavy, kterou muzeum uspořádalo v roce 2016.
Autorské fotografie z podzimního a zimního Sutečska.
Přijďte potrápit své mozkové závity na jedinečnou interaktivní výstavu hlavolamů.
Doprovodná akce k osvětové kampani Den Země.
Vernisáž výstavy renomovaného fotografa Jadrana Šetlíka představuje portréty mladých talentů, kteří nacházejí inspiraci ve svých životních vzorech.
Komentovaná vycházka.
Přijďte si poslechnout poutavé vyprávění o historii hradu Rychmburk.
Muzeum je přístupné veřejnosti každý den kromě pondělí. Pro školy a jiné skupiny je přístup možný po dohodě i v jiný termín.
7. 9. – 12. 11. 2017
Rybářství patří k nejstarším zdrojům lidské obživy a tím i k nejstarším povoláním člověka. Na rozdíl od lovu ptactva a zvěře, který byl v minulosti rovněž cenný pro výživu lidí, si zachovalo rybářství významné postavení dodnes a na mnoha místech ve světě je stále hlavní prioritou obživy obyvatelstva.
Zručnost a znalost výroby rybářského nářadí je společným znakem všech lidských kultur od pravěku až po dobu přítomnou. Výstava přiblíží nejen vývoj rybářství na řekách, ale zavede i do počátků vývoje rybníkářství v Čechách.