Kalendář akcí

5 Října 2017 Čtvrtek: 17:00

Kosové chrudimští (Střípky ze stopadesátileté historie humoristické společnosti)

Období 19. století bylo zlatou dobou vzniku různorodých spolků, organizací a institucí, tedy i četných humoristických společností. Mezi nimi vyniká stolní společnost Kosů chrudimských, která byla založena roku 1867 v hostinci U Marčíků a hned od svého vzniku se stala vůdčím humoristickým spolkem a vzorem pro mnoho dalších podobně zaměřených organizací. Výstava přináší střípky a zajímavosti ze života i činnosti této unikátní společnosti a přibližuje nejenom její vývoj, ale i konkrétní humoristické počiny jejích členů jako jsou básně, kresby, písně, dopisy či fotografie.

23 Listopadu 2017 Čtvrtek

Karel Wagner, obrazy z Vysočiny

Malíř krajin Vysočiny i zátiší, Karel Wagner, žil a tvořil v Kameničkách. Maloval rád a celým srdcem, Kameničky a zákoutí Vysočiny mu učarovaly. Rozkvetlé louky, vyzrálá pole, chalupy a cesty, ve všech ročních obdobích. Stal se svým dílem věrným kronikářem tamějšího kraje.

7 Prosince 2017 Čtvrtek

To jsme doma měli taky

Pamatujete fotoaparáty Zenit, Praktica, televize Tesla a Merkur, tranzistoráky, gramofonové desky, šaty z krimplenu, dekorace z chemlonu, dárková mýdla Šeřík, nebo třeba fronty na knihy a na maso každý čtvrtek? Tak tuto dobu si připomeneme na výstavě, na které si mnozí řeknou: „To jsme doma měli taky.“

Aktuální výstavy

Fotogalerie

Nepřehlédněte

Muzejní sbírky

Odborné publikace